Bc. Daniel Lebduška

výkonný ředitel, radní města Chrudim, zastupitel Pardubického kraje

Bc. Daniel Lebduška (* 30. září 1989, Chrudim) vyrůstal v Chrudimi a vystudoval v Praze na Karlově Univerzitě. Nyní opět žije s rodinou v Chrudimi. Pracuje jako výkonný ředitel firmy a zabývá se především mezinárodním marketingem. Funguje také jako nezávislý marketingový konzultant.


Politický postoj:

V politice mám dvě zásady: Snažím se dělat věci správně, i když to není ta nejjednoduší cesta, a zároveň hledám vyvážená řešení, která nezavání ani levicovým, ani pravicovým extrémem.

V politickém světě, který se běžnému člověku jeví jako zatížený nečinností a plýtváním veřejných zdrojů, se musí vždy najít někdo, kdo klade odpor samotným základům statu quo v současném politickém bahýnku. A právě "toho někoho" vidím v duchu celé Pirátské strany.

Chci rozrušit roky zaběhlé procesy, které v reálném světě nemají šanci obstát a drží českou společnost v zajetí paralýzy už příliš dlouho. Nejsem spokojen s prázdnými sliby a otřepanou populistickou rétorikou, která ovládá naši politickou scénu, aby se pak ukázalo, že jinak je to na papíře a jinak v realitě. Od samého počátku vidím, že tato cesta vyžaduje odvahu a kuráž se této cesty držet. Podporuji sílu jednoty, cením si opravdového vzájemného respektu a uvědomuji si, že právě v kolektivní síle lidí spočívá schopnost vytvářet smysluplné změny.

Největší problém české politiky je to, že to není politika, ale jakási absurdní tragikomedie, která většinu obecenstva už unudila a ti, co měli zájem dělat politiku s čistým štítem ztratili zájem cokoliv politicky dělat, protože nechtějí být označováni jako "politici." Čistě proto, že skandálů politiků už bylo tolik, že slovo politik chytilo nepříjemný odér něčeho zkaženého.

Nějak stále věřím tomu, že republika je od "res publica” a tak by neměl zůstávat v platnosti princip, který si mnoho lidí uchovává a nevědomky předává dál svým dětem - myslím tím princip “nerušit, vládneme.” Tento princip, které je zde od komunismu zakořeněný, nechci, díky. Lidé by se měli o politiku aktivně zajímat, abychom dál nemuseli řešit levárny.

Nebudu se vyhýbat nepříjemným pravdám, strkat hlavu do písku, nebo říkat se svěšenou hlavou: "Tak to prostě je." Chápu, že pouze konfrontací toho, co nás vytáčí a co vytváří nespravedlivé prostředí, se můžeme vydat na cestu skutečné společenské změny. Protože pouze autentická politika "bez bullshitu" přináší osvěžující upřímnost, která oživuje srdce těch, kteří jsou znechuceni prázdnými sliby učiněnými v minulosti.


Zaměření:

V komunální politice se zaměřuje na problematiku privatizace městských vodárenských společností, hospodářskému rozvoji, možné digitalizaci a zatraktivnění veřejných institucí šírší veřejnosti.

Na krajské a celorepublikové úrovni se zajímá o hospodářský rozvoj, cestovní ruch, investice a finance.

Do strany vstoupil v lednu 2017 a během úspěšné sněmovní kampaně byl volebním koordinátorem a koordinátorem dobrovolníků pro Pardubický kraj. V roce 2020 kandidoval na hejtmana Pardubického kraje. Od roku 2018 je zastupitelem Chrudimi, od roku 2022 radním Chrudimi.

Ve volném čase rád vaří pivo, tráví čas s rodinou, čte fantasy knížky a kouká na hokej.


Kancelář:

Chrudimské pirátské centrum

Radoušova 14

53701 Chrudim

Česká republika