Mgr. Jiří Jansa

Pojistný matematik

Kandidát do zastupitelstva města Chrudim, vzděláním ekonom, povoláním pojistný matematik, ve volném čase rád cestuje po Skandinávii a věnuje se drobnému investování na burze. Své profesní zkušenosti i ze studia ve Švédsku chce v Chrudimi zužitkovat při kontrole hospodaření města. Je také správcem knihovny společenských věd v Chrudimském pirátském centru.

Mgr. Jiří Jansa ( * 7. prosince 1984) je členem Pirátské strany. Pochází z Hradce Králové, od svých 4 let vyrůstal v Chrudimi. V současné době po delší době v Praze zakotvil v Pardubicích.

Po absolvování Sportovního gymnázia v Pardubicích vystudoval Fakultu sociálních věd na Karlově univerzitě, obor ekonomické teorie. V průběhu studia strávil rok na univerzitě (obory Business Administration a Ekonomická historie) ve švédském městě Umeå.

Pracovní zkušenosti:

  • 2007 (duben - říjen) - lesní dělník (kácení, prořízka, sázení), Umeå
  • 2012-2015 - makroanalytik měnových kurzů (sledování rozvojových ekonomik, expertní odhady makroveličin), Praha
  • 2015-dosud - pojistný matematik (pojistně-matematické kalkulace, modelování, automatizace výpočtů), Pardubice

S Pirátskou stranou sympatizuje, jelikož je to v rámci českého i světového rybníku jediná ze stran, která kromě v mnoha zemích již samozřejmých věcí jako je přímá demokracie, transparentnost a otevřenost státu pokrývá i nadčasová témata typu změny v peněžním systému, vliv robotizace na společnost, zachování necenzurovaného internetu či změny v copyright zákonech.

V Chrudimi se podílel na otevření veřejné ledničky, kromě toho je správcem knihovny společenských věd v pirátském centru. V rámci své kandidatury do chrudimského zastupitelstva by se vyjma otevřené radnice rád zasadil o lepší dopravní spojení Chrudimi s Pardubicemi (ideálně v podobě linky městské dopravy) a revitalizaci sídliště Na Šancích/Větrník.

IMG_6578 (Velké)

Pirátská strana